Danas: 23° 4
Sutra: 23° 23° 4
17. listopada 2019.
Kvalifikacije za EP

foto PREOKRET U BUDIMPEŠTI Blijeda Hrvatska poražena (2:1), zakompliciralo se stanje u grupi

Reuters
Reuters
Objavljeno: 24. ožujak 2019. u 16:31 2019-03-24T16:31:00+01:00

Izabrana vrsta Hrvatske danas će izaći u ipak drugačijem sastavu nego u Maksimiru. U prvu postavu se vraćaju Lovren, Brozović i Rebić, što znači da bi "kockasti" danas trebali igrati u trenutno najjačem raspoloživom sastavu

Hrvatska reprezentacija poražena je u drugom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine - u uzavreloj atmosferi Groupama Arene Mađari su slavili rezultatom 2:1.

Zlatko Dalić odlučio je u Budimpešti odustati od nekih ne baš uspjelih eksperimenata koje je pokušao u utakmici s Azerbajdžanom u Maksimiru koji dan prije. U odnosu na Zagreb, u momčadi su se našla četiri nova igrača - nakon kartona se vratio Lovren, mjesto desnog beka je umjesto Brekala zauzeo Jedvaj, dok su otpočetka krenuli i Rebić, te Brozović.

Hrvatska je imala otvaranje iz snova. Već u 13. minuti, izabranici Zlatka Dalića vodili su pogotkom Ante Rebića. No Mađari se nisu predavali, pa su nošeni velikom podrškom svojih navijača već u 34. minuti uspjeli poravnati rezultat Zabio je Szalai gotovo iz mrtvog kuta, a dojam je da je Lovre Kalinić možda mogao i nešto bolje reagirati.

Kockasti, unatoč prividnoj kontroli utakmice, nisu baš previše pokazali sve do 60. minute kad je izglednu priliku nakon solo akcije propustio Perišić. No petnaestak minuta kasnije, domaćin preko Patkaija, nakon kornera, postiže pobjedonosni pogodak. Opet se pokazalo kako obrana Hrvatske baš i ne reagira najbolje kod prekida.

Mađari su večeras došli do svoje prve pobjede nad Hrvatskom u povijesti, a ishodom utakmice prilično se zakomplicirala situacija u skupini E kvalifikacija za EP 2020. Čak četiri reprezentacije imaju, naime, po tri boda - Slovačka, Mađarska i Hrvatska, te Vels, koji ima i utakmicu manje.

MAĐARSKA: Gulacsi, Barath, Kadar, Orban, Dzsudzsak, A. Nagy, Szalai, Lovrencsics, Patkai, D. Nagy, Szoboszlai.

HRVATSKA: Kalinić, Jedvaj, Vida, Lovren, Barišić, Modrić, Brozović, Rakitić, Rebić, Perišić, Kramarić.

TIJEK SUSRETA;

90' + 3 - Modrić puca daleko od okvira gola.

90' - Igrat će se pet minuta nadoknade.

90' - Brozović je gurnuo okomitu loptu za Lovrena, koji pokušava uklizati prema lopti, ali uspijeva uklizati samo u mađarskog golmana.

79' - Rakitić i Perišić zakuhali su novu opasnost pred vratima Kalinića. U potpunoj gužvi lopta je u nekoliko navrata dolazila do gol crte, ali Mađari ipak nisu uspjeli do pogotka kojim bi definitivno potvrdili pobjedu.

Reuters

76' - GOL! 2:1 - Patkai je doveo Mađare u vodstvo. Nakon kornera, Patkai je nadvisio Leovca i zabio svoj reprezentativni prvijenac. Moguće je da je bilo i prekršaja nad lijevim bekom Hrvatske, ali suci to nisu vidjeli.

73' - Pokušaj Hrvatske preko Brekala, ali lopta završava u bloku.

67' - Umjesto Rebića u igru ulazi Brekalo.

60' - Prva velika prigoda Hrvatske u nastavku. Perišić je prošao po lijevoj strani, predriblao Baratha, ali na kraju u padu poslao loptu malo pored vrata.

47' - Rakitić nije dobro zahvatio loptu, pa njegov pokušaj udarca ide daleko od gola.

45' - Varga tuče iz voleja, koji centimetar od desne vratnice Kalinića.

45' - Nakon duljeg vremena Hrvatska stiže pred vrata Mađara. Perišić je izborio korner, ali Modrićev ubačaj lako hvata Gulacsi.

39 ' - I Mađari su prisiljeni mijenjati već u prvom dijelu - umjesto ozlijeđenog Nagyja, ušao je Varga.

Reuters

36' - D. Nagy je pao u kaznenom prostoru nakon kontakta s Lovrenom, no suci nisu pokazali kazneni udarac za domaće. Dojam je da im ne bi nitko puno mogao zamjeriti da su to učinili, iako naknadne snimke pokazuju da je "fauliranje" ipak krenulo izvan 16-erca.

34' - GOL! 1:1 - Dzsudzsak je dao za Szalaija, koji šutira iskosa, gotovo iz mrtvog kuta, a lopta prolazi ispod ruke Lovre Kalinića

Reuters

29' - U igri je Marin Leovac.

27' - Borna Barišić je završio na travi držeći se za nogu. Djeluje kao da je došlo do ozljede. Od vodstva Hrvatske, igra se malo umrtvila, Mađari pokušavaju nešto prema naprijed, ali bez konkretnih prilika.

20' -  Nagy je ubacio s lijeve strane, ali Vida i Kalinić uspjeli su zajedničkim snagama otkloniti opasnost.

13' - GOOOOL! 0:1 - Hrvatska vodi pogotkom Rebića. Modrić i Jedvaj su kombinirali po desnoj strani, Kramarić skrenuo loptu prema Rebiću koji smireno matira vratara domaćih.

Reuters

10' - Dvije velike prilike za Mađare. Lovrencsics je probio po desnoj strani i tukao iz prve, Kalinić brani. Odmah potom još jedna prilika pred vratima naših, ali od svega ništa. Traje pritisak domaćih.

8'- Uzvraćaju na drugoj strani odmah Mađari, ali Vida uspijeva izbaciti jednu opasnu loptu ispred Szalaija.

6' - Sjajno proigravanje Borne Barišića, ali Kramarić za malo promašuje vrata. Najozbiljnija prilika dosad.

Reuters

6' - Još jedan pokušaj Hrvatske. Perišić se sjurio s desnog boka prema sredini i šutirao - ravno u vratara Gulacsija.

4' - Iz slobodnog udarca s više od 35 metara ubacio je Luka Modrić, najviši u skoku bio je Lovren, ali nedostajalo je preciznosti u udarcu.

1' - Počela je utakmica, Hrvatska ima prvi napad.

0' - Objavljeni su početni sastavi. U onom Hrvatske ipak će igrati i Jedvaj na poziciji desnog braniča, Brekalo seli na klupu.

0' - Do početka susreta ostalo je još točno sat i pol.