Danas: 23° 4
Sutra: 23° 23° 4
19. studenoga 2019.
Kvalifikacije za EURO

Ivan Bebek dvaput prekidao susret Bugarske i Engleske, C. Ronaldo zabio 700. gol

Harry Kane i Ivan Bebek/Foto REUTERS
Objavljeno: 14. listopad 2019. u 23:11 2019-10-14T23:11:46+02:00

RIJEKA Poslije Belgije, Italije, Russije i Poljske, EURO je izborila Ševčenkova Ukrajina pobjedom nad aktualnim europskim prvacima Portugalcima (2:1). Ukrajinci su izdržali s igračem manje od 72. minute, u kojoj je Ronaldo iz jedanaesterca zabio 700. gol u karijeri. Više su zabili samo Josef Bican (805), Romario (772), Pele (767), Ferenc Puškaš (746) i Gerd Muller (735).

Jedan engleski navijač preminuo je u Sofiji, dok je riječki sudac Ivan Bebek utakmicu između Bugarske i Engleske dvaput prekidao zbog rasizma. Englezi su zabili šest komada i pred plasmanom su na EURO.

Francuska i Turska su remizirale, ostavivši nadu Islandu, za koji je Sigthorsson postigao 26. gol i izjednačio rekord Eidura Gudjohnsena.

Skupina A: Bugarska - Engleska 0:6 (Rashford 7', Barkley 20' i 32', Sterling 45' i 69', Kane 85'), Kosovo - Crna Gora 2:0 (Rrahmani 10', Muriqi 35'). Poredak:Engleska 15, Češka 12, Kosovo 11, Bugarska i Crna Gora 3.

Skupina B: Litva - Srbija 1:2 (D. Kazlauskas 79'/Mitrović 49' i 53'), Ukrajina - Portugal 2:1 (Jaremčuk 6', Jarmolenko 27'/C. Ronaldo 72'-11m). Poredak: Ukrajina 19, Portugal 11, Srbija 10, Luxembourg 4, Litva 1 bod.

Skupina H: Francuska - Turska 1:1 (Giroud 76'/Kaan Ayhan 82'), Island - Andora 2:0 (Sigurdsson 38'. Sigthorsson 65'), Moldavija - Albanija 0:4 (Cikalleshi 22', Bare 34', Trashi 40', Manaj 90'). Poredak: Turska i Francuska 19, Island 15, Albanija 12, Andora i Moldavija 3.