Danas: 23° 4
Sutra: 23° 23° 4
15. listopada 2019.
Rijeka - Hajduk

foto Upečatljiv Frankov povratak nije bio dovoljan. Jadranski derbi završio četvrtim remijem u godinu dana (1:1)

Foto V. KARUZA
Objavljeno: 15. rujan 2019. u 18:09 2019-09-15T18:09:00+02:00

Jedna od najzanimljivijih točaka susreta svakako je povratak Franka Andrijaševića i Filipa Bradarić u domaći nogomet. Upravo ova utakmica bit će prilika da članove šampionske Rijeke opet vidimo u akciji

Sjajna povratnička partija Franka Andrijaševića u bijelom dresu ipak nije bila dovoljna za pobjedu Rijeke u Jadranskom derbiju. Sraz dvaju rivala s mora završio je remijem - i to istim rezultatom (1:1) kojim su Rijeka i Hajduk u posljednjih godinu dana već u tri navrata završavali međusobne dvoboje.

I Rijeka i Hajduk igrali su oslabljeni za izostanak nekoliko važnih prvotimaca - bijelima su nedostajali Čolak, Kvržić i Šimić, gostima ofenivci Edouk, Caktaš i Jradi.

U vrlo otvorenom i borbenom prvom dijelu dominirala je Rijeka, koja je terensku nadmoć i dobre prilike kapitalizirala nakon pola sata igre upravo preko Andrijaševića. Igrala se 31. minuta kad je Lončar s centra potegnuo dugu loptu prema kaznenom prostoru Splićana, gdje je najviši u skoku bio upravo Andrijašević i sjajnim trzajem glavom matirao Posavca.

3871279
Jadranski derbi Rijeka - Hajduk na Rujevici / Foto: V. KARUZA

Bio je Franko raspoložen sve vrijeme provedeno na rujevičkom travnjaku - već je u petoj minuti izbio sam pred Hajdukovog vratara i nagovijestio dobru partiju. Nedugo nakon vodećeg pogotka, Andrijašević je, pak, uzdrmao gredu.

Večerašnji susret bio je zanimljiv, ne samo zbog Frankovog povratka, već i zbog nastupa u dresu matičnog Hajduka bivšeg kapetana šampionske Rijeke Filipa Bradarića. No Brada, unatoč korektnoj partiji, nije ipak imao toliko upečatljiv povratak na terene HNL-a kao Andrijašević.

Mogla je Rijeka početkom drugog dijela riješiti utakmicu. U dva navrata u prilici je bio Halilović, koji je u jednom trenutku pogodio vratnicu. No tada su u brzinu više ubacili i gosti, a ključnim se pokazala Burićeva zamjena kad je Jurića izvadio iz igre i u nju ubacio Tonia Teklića. Mladi Hajdukov ofenzivac snažno je tukao s dvadesetak metara, lopta je prošla kroz riječku obranu i odsjela u donjem lijevom kutu nemoćnog Prskala.

Do kraja utakmice Rijeka je i dalje pokušavala do pogotka, ali bez uspjeha.

Inače, Rijeka u Jadranskim derbijima nije slavila sada već punih 16 mjeseci. Posljednju pobjedu ubilježila je u svibnju 2018. kad je slavila 3:1. U prošloj sezoni jednom je pobijedio Hajduk (4:0), dok su tri susreta završila remijima (1:1, 1;1 i 0:0)

3871241
Jadranski derbi Rijeka - Hajduk na Rujevici / Foto: S. DRECHSLER

Objavljene su i početne postave.

Rijeka: PRSKALO, CAPAN, ŽUPARIĆ, VELKOVSKI, TOMEČAK, LEPINJICA, HALILOVIĆ, ANDRIJAŠEVIĆ, MURIĆ, LONČAR, ACOSTY

Hajduk: POSAVEC, JURANOVIĆ, ISMAJLI, SIMIĆ, ČOLINA, BRADARIĆ, NEJAŠMIĆ, HAMZA, JAIRO, JAKOLIŠ, JURIĆ

TIJEK UTAKMICE;

90' - Igraju se dvije minute vremena Frana Jovića.

87' - Rijeka i dalje pokušava do pobjedonosnog gola, ali bez uspjeha. Sada se iz daljine okušao Gorgon, ali lopta ide preko gola.

77' - GOOOL! 1:1 - Malo nakon što je ušao u igru, zabio je Tonio Teklić. Mladi napadač Hajduka šutirao je snažno s 20-ak metara i matirao Prskala.

74' - Nova velika prilika za Hajduk, Nejašmić je tukao lijevom nogom, samo nekoliko centimetara od vratnice Prskala.

72' - Još jedan pokušaj Jaira, opet preko gola.

69' - Jairo nakon ubačaja Juranovića pokušava atraktivno, škaricama, ali lopta ne ide u okvir gola.

67' - Nova velika prilika za Rijeku. Halilović je pogodio vratnicu, koja još jednom spašava Hajdukovu mrežu.

60' - Umjesto Acostyja ulazi Gorgon.

55' - Odlično se izborio za priliku Jurić, trzajem je izbacio riječku obranu, ali onda pucao ravno u Prskala.

Foto Vedran Karuza

52' - Capan je gurnuo u priliku Halilovića, ali njegov pokušaj Simić izbija u korner.

46' - Počeo je drugi dio susreta.

45' - Nakon velike pogreške Stefana Simića, priliku za šut dobio je Halilović, no Juranović izbija u korner.

45' - Igrat će se dvije minute nadoknade u prvom dijelu.

Foto Sergej Drechsler

39' - Opet Andrijašević - sada je pogodio gredu. Jako je raspoložen povratnik u redove Rijeke.

37' - Posavec sada brani novi pokušaj Acostyja.

35' - Umalo je odmah uzvratio Hajduk preko Juranovića, koji je tukao u trku, Tomečak skreće u korner.

31' - GOOOL! 1:0 - Andrijašević u povratničkom nastupu u dresu Rijeke uspijeva matirati Posavca i dovesti Rijeku u vodstvo. Dugu loptu poslao je Lončar, Andrijašević precizno glavom zabija u donji kut Posavčevog gola.

30' - Iza nas je točno pola sata prilično borbene utakmice u kojoj je Rijeka zasad ipak bila nešto konkretnija i opasnija.

26' - Prvu javnu opomenu na susretu dobiva Stanku Jurić nakon starta nad Tomečakom.

19' - Umjesto Velkovskog u igri je Escoval.

19' - Udarac Jaira blokirao je Župarić, gosti su signalizirali da je igrao rukom, ali Jović je samo odmahnuo rukom i označio korner za Hajduk.

16' - Novi problemi za Bišćana, Velkovski je uz bolnu grimasu završio na travi. Čini se da neće moći nastaviti susret.

14' - Opet se Acosty našao sam u kaznenom prostoru gostiju, koji ipak uspijevaju nekako prekinuti napad.

10' - Kakva prilika za Rijeku! Prvo je nakon kornera pokušao Župarić, da bi odbijenu loptu Acosty iz okreta poslao tek koji centimetar od desne vratnice Posavca.

8' - Obećavajuću akciju za goste povukao je Nejašmić, ali Hamza nije mogao proći čvrsti blok Rijeke u kaznenom prostoru.

6' - Opet gužva pred Posavcem, ali Simić uspijeva otkloniti opasnost.

5' - Loptu je iz kuta ubacio Murić, najbolje se snašao Andrijašević, ali puca ravno u - Posavca.

4' - Prvi korner za Rijeku, nakon što je Ismajli odnio loptu glavom ispred Andrijaševića.

1' - Počela je utakmica, Rijeka kreće s centra. U nastavku prvi pokušaj Hajduka, tukao je Nejašmić, ali udarac blokira Župarić.

0' - Prije početka susreta mala svečanost - Alexanderu Gorgonu uručen je dres sa brojem 100, povodom okruglog broja nastupa u bijelom dresu.

0' - Desetak je minuta do početka utakmice, Rujevica je više nego dobro popunjena. Na južnoj tribini rezerviranoj za gostujuće navijače još nema nikoga.

0' - Obje momčadi u susret ulaze bitno oslabljeni - Rijeci nedostaju Čolak, Kvržić i Lorenco Šimić, Hajduku Caktaš, Jradi i Edouk.