Danas: 11° 6
Sutra: 11° 11° 6
21. studenoga 2018.
Prva HNL

foto Rijeka na "gostovanju" na Rujevici svladala Rudeš (1:2) i preuzela čelnu poziciju na tablici

Foto Vedran Karuza
Objavljeno: 19. kolovoz 2018. u 17:45 2018-08-19T17:45:00+02:00

- Moramo dignuti glavu i gledati naprijed. Sunce je opet izašlo, a nogomet se igra dalje. Na drugoj će strani biti suparnik koji je u tri dosadašnja susreta pokazao da je vrijedan svakog poštovanja i može iznenaditi, pun je respekta prema Rudešanima strateg Rijeke

Rudeš je danas imao vjerojatno rekordnu posjećenost na domaćem terenu otkako je član Prve HNL, a Rijeka je, pak, došla go svoje prve gostujuće pobjede na - Rujevici.

Ove dvije usputne crtice oslikavaju današnju utakmicu na kojoj je, zbog obnove stadiona u Kranjčevićevoj, Rudeš u ulozi domaćina igrao u Rijeci. No daleko važnije od ovih formalnih detalja - Rijeka je s tri boda protiv Rudešana zauzela prvo mjesto na tablici. S po 10 bodova, tamo se sada nalaze i Lokomotiva i Dinamo, ali Riječani imaju najbolju gol razliku.

Od samog početka Rijeka je pritisnula vrata Dominika Picka, no u jeku napada Kekove momčadi, poveo je - Rudeš. Bilo je to u 23. minuti kad je Petrović glavom nakon kornera prevario Slugu. No samo sedam minuta kasnije, repriza na drugoj strani, gdje je nakon kornera glavom poentirao Župarić.

S198VK22
Rijeka na Rujevici svladala Rudeš / Snimio Vedran Karuza

Trebalo je proći još sedam minuta da Riječani izvedu potpuni preokret - nakon lijepog kombiniranja Čolaka i Raspopovića, napadač Rijeke je natjerao Picka da po drugi put krene po loptu u svoju mrežu.

U drugom poluvremenu ritam susreta je očekivano pao. Rijeka je imala određene prilike, ali, činilo se, ipak je igrala u brzini manje nego u prvom dijelu. Puno aktivniji nisu bili ni Zagrepčani.

U idućem kolu Rijeka opet igra na Rujevici. Na rasporedu je uvijek interesantni susjedski derbi i dolazak "Istre 1961".

S198VK07
Rudeš na Rujevici "ugostio" Rijeku / Snimio Vedran Karuza

RIJEKA: Sluga, Raspopović, Župarić, Escoval, Žuta, Lončar, Čanađija, Acosty, Pavičić, Heber, Čolak.

RUDEŠ: Picak, Soldo, Oluić, Obanor, Boršić, Klepač, Kalik, F. Vojković, Mišković, Mrkonjić, Petrović.

Sudar Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

TIJEK SUSRETA;

90' - Kraj susreta, Rijeka je došla do novih bodova.

77' - Posljednjih 13 minuta će umjesto Hebera dobiti Gorgon.

71' - Dobar prodor Raspopovića po desnoj strani i oštar ubačaj po zemlji, ali lopta se nakon nekoliko odbijanja ipak našla u rukama vratara Rudeša.

56' - Pokušao je sada i Heber, ali nije bio precizan.

54' - Picak je atraktivnom paradom ukrotio udarac Acostyja.

51' - Čolak je imao priliku još jednom matirati vratara Rudeša, ali je s nekoliko metara pucao preko gola.

45' - Mogla je Rijeka sada i do kraja riješiti susret, ali Puljić je, nakon pogreške Rudešana, s 15 metara tukao ravno u Picaka.

37' - GOOOL! 1:2 - Čolak i Raspopović su odigrali dupli pas, a u nastavku akcije Čolak je zabio za preokret.

36' - Picak u ruke hvata  loptu nakon udarca Čanađije s dvadesetak metara.

30' - GOOOL! 1:1 - Rijeka uzvraća na potpuno isti način. Župarić je nakon kornera spremio loptu iza leđa Picaka.

23' - GOOOL! 1:0 - Petrović je nakon novog kornera prevario Slugu i doveo Rudešane, formalno domaćine u ovom susretu, u - vodstvo.

22' - Novi pokušaj Rudeša - Soldo je nakon kornera glavom pucao malo preko grede.

19' - Prvi su put na susretu zaprijetili Rudešani - Klepač je pucao s 20 metara, ali ravno u ruke Slugi.

16' - Acosty je prvo tukao ravno u Picaka, a onda već u idućem napadu - preko gola.

12' - Pavičić mora napustiti igru zbog ozljede. Ulazi Jakov Puljić.

9' - Acosty je na asistenciju Čanađije pokušao glavom, ali Picak brani.

6' - Žuta je sjajno nabacio nakon kornera, a Heber sam na pet metara uspio glavom promašiti cijela vrata.

5' - Rijeka je u prvih pet minuta daleko aktivnija.

1' - Počeo je susret, Rijeka igra u gostujućoj varijanti tamnih dresova. Acosty je odmah gurnuo upotrebljivu loptu za Čolaka, ali napadač Rijeke je sporiji od vratara Rudešana.

0' - Objavljene su početne postave, u onom Rijeke ima određenih rotacija. Desnog beka igrat će Raspopović, a drugu stopersku poziciju uzeo je Escoval. Sredini terena je priključen Lončar. Na klupi su od uobičajenih startera Punčec, Grahovac, Pavelić i Gorgon, a priliku čekaju još Prskalo, Kvržić i Puljić.